Migawki
Jeżeli szukasz najlepszego osiedla w Łodzi - właśnie je znalazłeś :-) Lecz kupic tu mieszkanie nie jest łatwo :-)
 
Pożar w szkole na Polesiu PDF Drukuj E-mail
Tuesday, 17 October 2006
Ewakuacją uczniów i nauczycieli rozpoczął się wczoraj dzień w Szkole Podstawowej nr 40 przy ulicy Praussa.


Kwadrans po godzinie 8 na korytarzach pojawił się gryzący dym. Dyrekcja natychmiast zadecydowała o wyprowadzeniu wszystkich przed budynek.

Kilka minut później na miejscu pojawili się strażacy. Źródło ognia zlokalizowano w piwnicy.

- W jednym z pomieszczeń tliły się zmagazynowane tam koce i szmaty, które zajęły się najprawdopodobniej od przeciążonej instalacji elektrycznej - mówi dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. - Ognia praktycznie nie było, natomiast cały budynek musieliśmy dobrze przewietrzyć ze względu na silne zadymienie.

- Pomieszczenie, w którym doszło do pożaru, wykorzystywane jest przez ośrodek szkolno-wychowawczy, działający niezależnie od szkoły - wyjaśnia dyrektor placówki Elżbieta Czajka. - Były tam trzymane materiały używane do zajęć w szwalni. Natychmiast po stwierdzeniu zadymienia wyprowadziliśmy uczniów na boisko, następnie przeszli oni do sąsiadującego z nami budynku XVIII Liceum Ogólnokształcącego. Młodsi uczniowie spędzili dzień w świetlicy, a starsi mieli normalne lekcje w klasach użyczonych nam przez dyrekcję liceum.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Wszyscy uczniowie zostali przebadani przez pielęgniarkę.

Żadne z dzieci nie uskarżało się na nudności, ból głowy czy złe samopoczucie. Jak zapewnia dyrektor Czajka, dziś lekcje w szkole będą się odbywały normalnie. (jaz)

Express Ilustrowany wtorek 17 października 2006r.

 

Profesjonalne statystyki www
© 2018 Osiedle Montwiłła Mireckiego
Design & Host by design4web.pl