Migawki
Jeżeli szukasz najlepszego osiedla w Łodzi - właśnie je znalazłeś :-) Lecz kupic tu mieszkanie nie jest łatwo :-)
 
List otwary mieszkańca osiedla PDF Drukuj E-mail
Witam,do napisania tego listu zmotywowała mnie wczorajsza wizyta u mnie reprezentanta pewnej firmy oferująca  montaż nowych drzwi.
Przedstawiciele firmy chodzą po osiedlu mówiąc że jest to "taka akcja" wymiany drzwi i informują, że wie o tym zarząd osiedla, co oczywiście jest nieprawdą!
Pragnę zaznaczyć,bo celowo o to zapytałem, że nie mają w ofercie drzwi o naszym osiedlowym standardowym wyglądzie, za to mają "różne" drzwi i wymieniają je wraz, z o ile się nie mylę, futryną oczywiście.
Od dawna razi mnie brak odpowiedzialności za miejsce zamieszkania i brak poczucia estetyki co poniektórych mieszkańców osiedla, patrząc na nietypowo wprawione okna i drzwi na naszym osiedlu.
Razi mnie również indolencja zarządu osiedla w tej sprawie, no i rzecz jasna inspektoratu ochrony zabytków.
Pragnę przypomnieć, a informacje na ten temat można przecież znaleźć na naszej stronie internetowej, poczytać na niej historie osiedla, że osiedle to wraz oczywiście ze stolarką drzwi i okien, a nawet powiem przede wszystkim, stanowi całość stylową, chronioną prawem jako zbytek architektury lat 30-tych, tym bardziej że jest jednym z pierwszych osiedli mieszkaniowych tego typu powstających wówczas w EUROPIE!
Charakterystyczne są zatem nasze okna, i decydując się na zmianę należałoby choć odwzorować z grubsza kształt życząc sobie wstawienie 6-ciu dodatkowych szprosów.
Zapewniam, że nie podraża to znacznie kosztów okna! naprawdę!
Piszę ten list,bowiem z drzwiami problem jest nieco większy niż z oknami albowiem drzwi na każdym piętrze są ze sobą połączone tworząc rodzaj boazerii.
Naruszenie tej konstrukcji powoduje poważne naruszenie estetyki klatki schodowej, a można tego też zwracając na to uwagę uniknąć!
Wystarczy tylko nieco wrażliwości na miejsce w którym przyszło nam mieszkać!
Jeśli już musimy wymieniać drzwi, choć uważam, że suche lite drewno z jakiego są zrobione bije na głowę współczesne wiórowe z okleinami, że nie wspomnę o zabytkowych i stylowych mosiężnych klamkach, to warto zamówić takie same (w prostokąty) tym bardziej że drzwi o takich wzorach są dostępne w wielu ofertach bo są nawet teraz w modzie!
Niestety nie da się nigdzie kupić takich samych klamek jakie mamy u drzwi i w oknach także, więc chrońmy je!
Zwracam się zatem z apelem do mieszkańców osiedla, a szczególnie młodych ludzi robiących teraz wiele remontów o rozwagę i wrażliwość!
Zwracam się również z prośbą o zamieszczenie mojego listu na stronie, jako listu otwartego do mieszkańców osiedla!

Z poważaniem: M.S.

Administrator: Tak i też opublikowałem. Komentarze artykułu prosimy umieszczać na forum.

 

Profesjonalne statystyki www
© 2018 Osiedle Montwiłła Mireckiego
Design & Host by design4web.pl