Migawki
WItamy na stronie osiedla Montwiłła Mireckiego w Łodzi. Znajdziesz tu wiele informacji dla tych co tu mieszkają i dla tych co chcieli by tu zamieszkać.

 
Turniej Szachowy PDF Drukuj E-mail
ImagePodsumowanie II Integracyjnego Turnieju Szachowego Osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego (P-10)

W piękny wiosenny poranek 14 kwietnia 2007 r. szacowna Izba Pamięci gościła w swych drewnianych ścianach aż sześć drużyn szachowych: dwie ze Szkoły Podstawowej nr 40, drużynę Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3, gościnnie występujący zastęp Stowarzyszenia Szachowego „Skorpion” oraz dwie drużyny Osiedla im. Mireckiego.

Od początku emocje udzieliły się wszystkim obecnym, także kryptokibicom. –Jedna z poleskich cheerleaderek, chluba sąsiedniego bloku (przez modestię przemilczamy jego nr) pokrzykiwała z egzaltacją płomienne teksty od progu Izby, a to o piłce, która jak słońce „choć się najwyższej wzbije” i osiągnie zachwyt gawiedzi. A to metaforycznie o energii rozsadzającej junackie mięśnie i umysły. Zaskoczona krasomówstwem poważna Rada Osiedla nie wiedziała chwil parę czy podniebna oracja mieszkanki trwa jeszcze…, „a to echo grało”.

Potem nastąpiła cisza walki umysłów i siły woli. „Mąż zwierał się z mężem”, a wśród walczących znalazła się nawet jedna białogłowa. Uporczywe zmagania trwały ponad trzy godziny. Gdy słońce schodziło z zenitu, uwidoczniła się rozpiętość potęg szachowych.

O pierwsze miejsce szli łeb w łeb „Skorpion” i pierwsza drużyna szkolna. Zajęły też w takiej kolejności czołowe miejsca drużynowe i indywidualne. W pewnym oddaleniu, co poniżej obrazują zdobyte punkty, zażarcie dotrzymywały pola zastępy Ośrodka, dwie armie Osiedla

i drugi zespół Szk. Podst. nr 40. Na dobrą sprawę w obu ugrupowaniach drużyn o miejscu decydowały niuanse. Występujący gościnnie mistrz Aleksander Pliszkiewicz przyjął wraz ze „Skorpionem” ciężko zdobyty puchar drużynowy, natomiast wywalczony puchar indywidualny przekazał następnemu na liście zawodnikowi, który był zarazem rzeczywistym mieszkańcem Osiedla. Mieszkaniec ów zdobył srebrne medale razem z pierwszą drużyną szkolną. Srebrny medal indywidualny uzyskał w dogrywce. Brązowe krążki wywalczyła pierwsza drużyna Osiedla (zob. tabele). Ponadto Rada Osiedla wręczyła zwycięzcom nagrody książkowe.

Raz jeszcze proszę zakonotować w pamięci męstwo walczących i trudną pracę przygotowawczą organizatorów: Rady Osiedla, Stowarzyszenia „Skorpion” oraz pomagających im Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3 w Łodzi i Szkoły Podst. nr 40

w Łodzi.

W imieniu Zawodników eklektyczne podziękowania składa

Anna Raczyńska-Kaczmarek

Łódź, dnia 17 kwietnia 2007 r.

 
        
       
       
       

 

Profesjonalne statystyki www
© 2018 Osiedle Montwiłła Mireckiego
Design & Host by design4web.pl