Migawki
WItamy na stronie osiedla Montwiłła Mireckiego w Łodzi. Znajdziesz tu wiele informacji dla tych co tu mieszkają i dla tych co chcieli by tu zamieszkać.

 
Bronimy SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 40 przed arbitralną likwidacją PDF Drukuj E-mail

No i JEST!!! Szkoła pozostaje. Brawo i Wielkie Dziękuję dla wszystkich którzy wsparli inicjatywę mieszkańców i pracowników szkoły.


 

 

Trwa pełna mobilizacja naszego historycznego Osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego, na którym znajduje się Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi

Nauczyciele i Uczniowie!!!
Trzymajcie się!. Jesteśmy wszyscy z Wami. Moje dzieci,syn i córka są teraz w gimnazjum, ale jako absolwenci Czterdziestki w pełni solidaryzują się z Waszą walką o przetrwanie, podobnie jak ich koleżanki i koledzy niedawno uczący się w budynku przy Praussa 2. Zbieraliśmy podpisy mieszkańców za pozostawieniem Szkoły naszemu Osiedlu, ale także Mani i Zdrowiu. -Jesteśmy bowiem w takim zakątku, że nie można sobie wyobrazić bezpiecznego docierania tych małych dzieci do odleglych szkół na Złotnie czy do Szkoły nr 91 przy ul. Kasprzaka. Teorie z dowozem, to pobożne życzenia typu science fiction ze strony decydentów.I tylko pytanie: czy władze wezmą na siebie moralną przynajmniej odpowiedzialność za potencjalny wypadek, jakiemu może po drodze ulec małe dziecko??
My odpowiemy w następnych wyborach samorządowych...

Romuald Kaczmarek

 

"Szkoły świecą pustkami, a po korytarzach hula wiatr - tak Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi, uzasadnia propozycję zlikwidowania lub wygaszenia części szkół.

Jak zwykle chodzi o pieniądze, ale czy z uwagi na niż demograficzny warto od razu sięgać aż po tak radykalne środki? Przecież za parę lat (za 3-4 lata) okaże się, iż brak jest miejsc w szkołach. Najprościej jest "odciąć" trudny temat, a nie myśleć o oszczędnościach w samych strukturach Rady Miejskiej. Jestem ciekawy ile Radnych głosowało by ZA w przypadku cięć ich uposażenia.  Zgadzam się z jednym, niż demograficzny jest problemem i to nie tylko w szkolnictwie, ale myślę, że lepszym i tańszym rozwiązaniem było by przeczekanie tego okresu i dofinansowanie szkół przez okres paru lat, niż później otwieranie dodatkowych placówek oświaty. Liczą się tylko dobre chęci.

Zapraszam na dyskusje na forum.

Administrator strony www.osiedlemireckiego.pl

Jacek K.

 

Profesjonalne statystyki www
© 2018 Osiedle Montwiłła Mireckiego
Design & Host by design4web.pl